Fotograf czy kamerzysta na ślub i wesele?

Wiele par młodych nie decyduje się na zatrudnienie kamerzysty, uważając jego obecność za przeżytek. Inni z kolei nie korzystają z usług fotografa, wierząc, że sam film będzie wyjątkową pamiątką. A więc fotograf czy kamerzysta na ślub i wesele? Która opcja będzie najlepsza? Zapoznaj się z naszym artykułem, by poznać odpowiedź na to pytanie!

Fotograf czy kamerzysta na ślub – który profesjonalista sprawdzi się najlepiej?

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej pary młodej, a nierzadko również zaproszonych gości. Nic zatem dziwnego, że chcielibyśmy mieć pamiątki z takiego istotnego wydarzenia. W obecnych czasach możliwości jest na szczęście kilka; nie powinno być zatem problemu z tym, by za kilka dobrych lat usiąść wspólnie z drugą połówką i powspominać początki swojego małżeństwa. Aby jednak mogło dojść do takiej sytuacji, należy koniecznie zadbać o to, by powstałe zdjęcia były dla nas ogólnie dostępne. Klienci mogą pobierać fotografie i przechowywać je na dowolnym nośniku.

Doskonałą pamiątką mogą być zarówno zdjęcia całej uroczystości, jak i profesjonalnie stworzony film z wydarzenia. Na którą opcję się zdecydować – lepszy będzie fotograf czy kamerzysta? Właściwie trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie; obie opcje mogą przynieść równie wymierne korzyści. W przypadku kamerzysty często pojawiają się opinie, że filmy z wesela są już niemodne; jeszcze inni dosłownie nie wyobrażają sobie sytuacji, w której ich uroczystość weselna nie będzie sfilmowana. Decyzja taka zależy od priorytetów danej pary; ich potrzeb, a także wizji tego, co najlepiej przypomni im o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zdjęcie z uroczystości ślubnej – zalety

Trudno wyobrazić sobie organizowanie uroczystości ślubnej bez zainwestowania w profesjonalnego fotografa. Wsparcie osoby, która będzie w stanie w sposób wyjątkowy uwiecznić najważniejsze momenty całego dnia, jest przecież nieocenione. Fotografia doskonale nadaje się do tego, by zatrzymać godne wspominania pamięci, tworząc tym samym pamiątkę, do której każdy będzie chętnie wracał. Zatrudnienie profesjonalnego fotografa to kilka korzyści jednocześnie. Przede wszystkim osoba taka posiada zazwyczaj ogromne doświadczenie w praktykach fotograficznych, zatem zawsze znajdzie idealny kadr czy światło. Współczesna technika pozwala również na osiągnięcie doskonałej jakości; fotografowie mają też dostęp do profesjonalnych programów fotograficznych, które znaczącą upiększają stworzone wcześniej fotografie. Z powodzeniem można usunąć ze zdjęć takie elementy, które zupełnie do nich nie pasują, a także dodać nieco kontrastu czy koloru tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Korzyści korzystania z profesjonalnego fotografa

Decydując się na zatrudnienie fotografa, warto przede wszystkim sprawdzić opinie, jakie krążą o nim w Internecie. Obowiązkowo należy również zerknąć na portfolio; taka informacja pozwoli nam ocenić, czy styl fotografa jest dla nas odpowiedni. Każdy ma bowiem własny gust, a u wielu profesjonalistów jest on wręcz specyficzny – z pewnością jedyny w swoim rodzaju.

Fotograf o specjalistycznych umiejętnościach na pewno nas nie zawiedzie. Będzie on w stanie wykonać zdjęcie wewnątrz kościoła, czyli w trakcie ceremonii, jak również podczas zabawy weselnej. Doskonałym rozwiązaniem jest również zamówienie sesji plenerowej, której efekty na pewno będą dla nas zadowalające. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług fotografa?

  • Zdjęcia z uroczystości ślubnej i weselnej mogą być na przykład idealnym prezentem dla rodziców czy bliskich osób, które również uczestniczyły w ślubie czy weselu;
  • Po zdjęcia bardzo łatwo jest sięgnąć; wystarczy przecież otworzyć album, by szybko wrócić do tego wyjątkowego dnia;
  • Wywołane zdjęcia można również zawiesić na ścianie czy też włożyć w specjalnie przygotowane ramki; taka ozdoba nie tylko przypomni o tym wyjątkowym dniu, ale będzie mogła również stanowić interesujący dodatek aranżacyjny do każdej przestrzeni;
  • Zdjęcia ukazują również dane osoby w zatrzymaniu; widać na nich emocje, spojrzenia, a także gesty, które trudno byłoby uchwycić na filmie;

Decydując się na korzystanie z usług profesjonalisty, mamy znacznie większe możliwości retuszu zdjęć. Taki specjalista doskonale orientuje się w dostępnych opcjach oraz technologiach, zatem z pewnością zadba o to, by każda osoba uwieczniona na fotografii prezentowała się wyjątkowo. Ukrycie pewnych niedoskonałości czy zmiana kolorów nie będzie stanowiła żadnego problemu dla profesjonalnego fotografa.

Fotograf czy kamerzysta na wesele, czyli ile kosztują zdjęcia?

Koszty wynajęcie fotografa z wieloletnim doświadczeniem zależą przede wszystkim od tego, na jakie usługi się zdecydujemy. Bardzo często jest tak, że zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystanie z kompleksowych usług, które w zestawie dostępne są w korzystnych cenach.

Usługi fotografa na wesele czy ślub obejmują między innymi pełny reportaż do przygotowań, samą ceremonię zaślubin, a także większość wesela – na przykład do końca oczepin, chociaż takie kwestie zazwyczaj ustala się indywidualnie. W koszt wynajęcia fotografa wchodzą najczęściej także obróbki zdjęć; płaci się też za konkretną liczbę fotografii, którą można również zweryfikować. W przypadku kompleksowych usług fotograficznych zazwyczaj można skorzystać także z sesji plenerowej w innym dniu; takie rozwiązanie gwarantuje zazwyczaj naprawdę wyjątkowe fotografie! W wielu przypadkach w cenę wchodzi również fotoalbum bądź książka – najczęściej z ustaloną liczbą wydrukowanych zdjęć.

Pakiety wchodzące w skład całego kosztu można w wielu przypadkach dowolnie modyfikować. Wielu fotografów godzi się na przykład na to, by przygotować znacznie więcej bądź mniej zdjęć; negocjacjom może podlegać także sama sesja narzeczeńska – to najczęściej para młoda wybiera okoliczności fotografowania – tak, by efekty takiej sesji były dla nich zadowalające.

Fotograf czy kamerzysta na wesele – czy warto inwestować w weselny film?

Wiele osób wyobraża sobie film ślubny jako nudne i wielogodzinne nagranie, które obejrzy się raz w życiu. Tymczasem czasy się zmieniły i obecnie kamerzyści mają nam do zaoferowania znacznie więcej! Zatrudnienie profesjonalnego kamerzysty może przynieść naprawdę wiele korzyści, z czego największą będzie posiadanie wyjątkowej i oryginalnej pamiątki. 

Nowoczesne filmy ślubne to przede wszystkim niezwykle dynamiczne obrazy, zmontowane przy użyciu najnowszej technologii. Filmy z uroczystości weselnych, a także zaślubin mają wysokiej jakości dźwięk, a więc znakomicie oddadzą fantastyczną zabawę, która z pewnością będzie udziałem samej pary młodej, jak i wszystkich zaproszonych gości.

Koszt zatrudnienia kamerzysty

Podobnie jak w przypadku korzystania z usług profesjonalnego fotografa, koszt usług kamerzysty również zależy od ilości zadań, jakie zlecimy takiemu profesjonaliście. W podstawowym pakiecie zainteresowani mają między innymi filmowanie zarówno przygotowań, jak i całego ślubu z uroczystością weselną. Zazwyczaj działanie takie trwa do północy.

Cena obejmuje również montaż filmu do ustalonej długości. Niezwykle popularną opcją jest także przygotowanie teledysku ślubnego, który zazwyczaj trwa do czterech minut. To idealna zajawka, która w oryginalny sposób przedstawi całe wydarzenie.

Fotograf czy kamerzysta na ślub i wesele – na co się zdecydować?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, który specjalista sprawdzi się na naszym weselu najlepiej. To para młoda powinna zdecydować o tym, które właściwie pamiątki z tego wyjątkowego dnia będą dla nich najbardziej odpowiednie. Zarówno fotografie, jak i przygotowany film można z powodzeniem oglądać po latach i wspominać najlepsze momenty z całego wydarzenia. 

Wybór zależy również od tego, jaki właściwie mamy budżet. To jego wysokość będzie miała wpływ na to, z jakich opcji możemy skorzystać. Warto przy okazji dodać, że wiele firm odpowiedzialnych za medialną aranżację ślubu i wesela proponuje klientom usługi kompleksowe. Pracują w nich zarówno kamerzyści, jak i fotografowie, którzy przyjeżdżają na dane wydarzenie razem. Koszt takich połączonych usług jest znacznie mniejszy niż w przypadku zatrudniania profesjonalistów osobno. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne.

Posiadanie zarówno specjalistycznie przygotowanego filmu, jak i doskonale skadrowanych zdjęć to idealne rozwiązanie dla każdego. Warto przy okazji dodać, że współpraca obu takich profesjonalistów może przynieść ciekawe rezultaty. Pracujący ze sobą od kilku lat kamerzysta z fotografem z pewnością są doskonale zgrani i uzupełniają się nawzajem, zatem ich współpraca na pewno będzie prosta i przyjemna, co z kolei odbije się korzystnie na ich efektach!

Fotograf i kamerzysta od Studio Fuego

Jeśli chciałbyś, aby Twoje wesele bądź ślub było uwiecznione w profesjonalny sposób i to w różnej formie, to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Mamy wieloletnie doświadczenie w obsługiwaniu różnego rodzaju uroczystości, a współpraca z nami przyniosła zadowolenie wielu parom młodym z całej Polski.

Mamy do dyspozycji wyłącznie nowoczesny sprzęt, pozwalający na uchwycenie najważniejszych momentów w sposób, który nie będzie wcale odbiegał od rzeczywistości. Nasze zdjęcia oraz filmy są gwarancją wyjątkowych pamiątek, które przypomną nam o najważniejszych wydarzeniach z weselnej oraz ślubnej uroczystości nawet po wielu latach. Zapraszamy do zapoznania się z całym naszym portfolio, które zostało zamieszczone na naszej stronie internetowej. Nie trzeba wybierać, czy kamerzysta, czy fotograf będzie najlepszym rozwiązaniem – można skorzystać z obu tych opcji, w zespole, który wzajemnie się uzupełnia!