Sesja ślubna w dniu ślubu czy innego dnia?

Sesja ślubna w dniu ślubu czy innego dnia? To najczęstszy dylemat par młodych, które nie wiedzą jaki termin wybrać. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnej decyzji, gdyż każda z nich ma swoje plusy i minusy. Dowiedz się już dziś, które rozwiązanie będzie dla Was korzystniejsze i zaplanuj wymarzoną sesję ślubną w najdrobniejszych szczegółach. Nasze wskazówki i podpowiedzi z pewnością ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zdjęć związanych z najważniejszym momentem w Waszym życiu.

Sesja zdjęciowa – wspaniała pamiątka na całe życie

Zanim zdecydujecie, kiedy odbędzie się sesja zdjęciowa – w dniu ślubu czy innego dnia, warto podkreślić fakt, że jest ona wspaniałą pamiątką na całe życie, która jednocześnie stanie się kiedyś piękną podróżą do przeszłości, pełną wzruszenia i sentymentu. Z tego względu warto ją dokładnie zaplanować i zorganizować, wybierając odpowiednie miejsce, kreację i właśnie datę. Ponadto całą stronę techniczną najlepiej powierzyć specjalistom.

Doświadczeni fotografowie wykonają to zadanie z pełnym zaangażowaniem, przy wykorzystaniu najwyższej jakości sprzętu fotograficznego. Dzięki temu sesja fotograficzna będzie z pewnością udana, w pełni spersonalizowana, a jednocześnie jej oprawa perfekcyjna. Ponadto osoby pracujące w tej branży podpowiedzą, jak najlepiej ustawić się do zdjęcia, a ich odpowiednie podejście sprawi, że wszelki stres związany z sesją ślubną minie w mgnieniu oka.

Sesja zdjęciowa w dniu ślubu czy innego dnia

Sesja ślubna – odpowiednia atmosfera to klucz do udanych zdjęć

Jeszcze przed zdecydowaniem, czy lepszym rozwiązaniem będzie sesja ślubna w dniu ślubu, czy innego dnia, warto poświęcić swój czas na znalezienie odpowiedniego fotografa. Jako specjaliści doskonale zdajemy sobie sprawę, że dla nowożeńców każdy kadr wiąże się z dużym stresem i niepokojem. Para młoda zastanawia się, czy zdjęcie będzie udane, czy sylwetki wyjdą korzystnie na fotografii i czy kolorystyka będzie dokładnie taka, jak na wizji, którą mają w głowie. To mnóstwo szczegółów, przez które trudno się rozluźnić. Jednak profesjonalny fotograf ślubny, poza umiejętnościami i doświadczeniem, może także pochwalić się empatią i zrozumieniem, które od razu niweluje stres i zdenerwowanie. Dzięki temu każda sesja w dniu ślubu czy innego dnia przebiega w znakomitej atmosferze, której towarzyszą wspaniałe emocje, a to właśnie w nich tkwi cały sekret udanych fotografii stanowiących ślubną pamiątkę.

Sesja ślubna w dniu ślubu czy innego dnia – dylemat każdej pary młodej

Pary młode, które zastanawiają się, czy sesja ślubna w dniu ślubu, czy innego dnia będzie lepszym wyborem, powinny w pierwszej kolejności poznać zalety i wady każdego z tych rozwiązań. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i podpowiedzi, które pomogą Wam podjąć decyzję dotyczącą daty wykonania sesji ślubnej.

Sesja w dniu ślubu czy innego dnia

Sesja ślubna w dniu ślubu pełna emocji

Ślub i wesele to wydarzenia, które są pełne emocji i to zupełnie różnych, a nawet skrajnych. Dla niektórych jest to ogromna radość i ciągły uśmiech na twarzy, a dla innych szczęście, które przeplata się z płaczem i wzruszeniem. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdy z nas reaguje inaczej w takich chwilach. Jednak warto o tym pamiętać, decydując się na sesję ślubną właśnie w dniu ślubu. To tak duży kalejdoskop emocji, że dodatkowe zdjęcia ślubne w tym samym czasie mogą wiele par młodych po prostu przerosnąć. Nie będzie chwili oddechu, a może dojść do przebodźcowania. Zdjęcia podczas ślubu i tak będą zdobić każdy album, dlatego dla związków, które lubią wszystko planować i obawiają się chaosu i dezorganizacji sesja ślubna w innym dniu będzie lepszym rozwiązaniem.

Jednak warto też wziąć pod uwagę fakt, który wyraźnie wskazuje, że ślub to najważniejszy moment w życiu i wiele nowożeńców właśnie wtedy pragnie wykonać sesję zdjęciową. Jej data będzie dokładnie taka sama jak data ślubu, dzięki czemu taki rodzaj pamiątki stanie się wyjątkowy.

Ponadto nowożeńcy będą już w pełni przygotowani do sesji, gdyż nie będzie konieczności zmiany strojów, wykonywania fryzury czy makijażu – ewentualnie lekkie poprawki. Oczywiście w takiej sytuacji ślubna sesja zdjęciowa powinna odbyć się w pobliżu sali weselnej, na której trwa wesele, gdyż trudno wyobrazić sobie pozostawienie gości na wiele godzin w celu wykonania sesji plenerowej w odległym miejscu.

Sam dojazd może zająć wiele czasu, nie wspominając już o przygotowaniu do zdjęć i ich wykonaniu, a taka ucieczka nowożeńców nigdy nie jest dobrze odczuwana przez gości. Dodatkowo pośpiech w tym przypadku absolutnie nie jest wskazany. Zatem jak widać, sesja w dniu ślubu ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

Sesja ślubna w dniu ślubu czy innego dnia?

Sesja ślubna w innym dniu może mieć równie duży urok

Wiele osób, które są przeciwne wykonywaniu sesji w innym dniu niż ślub, wychodzi z założenia, że nie będzie już tej magii podczas zdjęć. Jednak nic bardziej mylnego – przecież magię, o której mowa, tworzycie przede wszystkim Wy – jako zakochana w sobie na zabój para. Właśnie z tego względu sama data to tylko dzień i nie powinna mieć większego znaczenia.

Przy odpowiedniej organizacji, nastrojach i atmosferze, sesja plenerowa może mieć równie duży urok, co wykonana w dniu ślubu, a nawet większy. Wszystko głównie dlatego, że sesję w innym dniu można wykonać w dowolnym miejscu – może to być jakaś malownicza kraina, może mieć związek z Waszymi zainteresowaniami bądź wspomnieniami lub odbyć się w miejscu, o którym od dawna marzycie.

Ponadto może to być wyjątkowa przygoda, pełna aktywności, gdyż zdjęcia wykonane w ruchu staną się równie wspaniałą pamiątką. Warto także wziąć pod uwagę pogodę, która bywa kapryśna, a zdecydowanie się na sesję w innym dniu pozwoli spojrzeć na prognozę na kilka najbliższych dni i tym samym upewnić się, że aura będzie sprzyjająca.

Sesja w dniu ślubu czy innego dnia

Połączenie mini sesji ślubnej w dniu ślubu i plenerowa jej kontynuacja w innym dniu

Tak naprawdę istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, które łączy zalety obu powyższych. To wykonanie mini sesji w dniu ślubu, a następnie zdecydowanie się na jej kontynuację w innym terminie. Jednak najlepiej, aby nie był bardzo odległy. Zatem najkorzystniejsze będzie zdecydowanie się na plenerową sesję zdjęciową krótko po ślubie, gdy nadal nie opadły Wasze emocje i emanuje z Was radość. Takie rozwiązanie jest w zasadzie pozbawione wad, dlatego cieszy się największą popularnością wśród młodych par. Inne decydują się także na sesje narzeczeńskie, wykonywane krótko przed ślubem, które są alternatywą dla tradycyjnej sesji ślubnej. Jednak w tym wszystkim warto pamiętać, że to tylko i wyłącznie Wasza decyzja, która nie powinna być podejmowana pod presją, czy zmieniana pod wpływem opinii innych osób.

Kilka pomysłów na sesję plenerową

Niezaprzeczalnym plusem sesji ślubnej wykonanej w innym dniu niż ślub jest znacznie szerszy wybór propozycji i pomysłów na plener ślubny, na które warto się skusić w zależności od indywidualnych preferencji danej pary. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, które zapewnią niezapomniane wrażenia i będą znakomitym motywem dla każdej sesji zdjęciowej dla nowożeńców lub narzeczonych. Pamiętajcie, że to właśnie przygotowanie, czas i miejsce całej akcji ma ogromne znaczenie w przypadku tak wyjątkowych i jednocześnie spersonalizowanych fotografii.

  • Sesja na spacerze w spokojnej okolicy – przyjazny plener w postaci łąki czy parku to znakomite miejsce na zdjęcia w sielskim klimacie.
  • Sesja ślubna w miejskim klimacie – zatłoczone miasto również może mieć swój urok, szczególnie gdy to właśnie Wy będziecie na pierwszym planie sprawiać wrażenie, jakby nagle miejska aglomeracja zatrzymała się i patrzyła tylko na Was.
  • Sesja w tle pięknych górskich, leśnych lub morskich krajobrazów – to znakomita propozycja dla miłośników natury. Ponadto przyroda wspaniale prezentuje się na każdym zdjęciu i daje poczucie bezkresnej przestrzeni, w której jesteście tylko Wy i nikt inny.
  • Sesja ślubna we własnym domu – zdjęcia w domowych pieleszach mogą być równie wyjątkowe, a ponadto otoczone wspaniałym samopoczuciem, gdyż każdy z nas właśnie w domu czuję się najlepiej.
  • Sesja w towarzystwie starych lub nowoczesnych samochodów – to idealna propozycja dla miłośników motoryzacji, którzy uwielbiają pojazdy i cieszą się z obcowania z nimi.
  • Sesja w skałach – tajemnicze, półmroczne wnętrza otoczone skałami to idealna przestrzeń do zdjęć, których sekret będziecie znać tylko Wy.
  • Sesja w pałacowym stylu – dworkowe i zamkowe wnętrza są pełne magii, dlatego stanowią idealne tło dla każdej sesji ślubnej.
  • Sesja za granicą – to ciekawy pomysł dla wielbicieli podróżowania, którzy podczas poznawania nowego miejsca na świecie pragną je uwiecznić na pamiątkę podczas ślubnej sesji zdjęciowej.
  • Sesja ślubna pełna adrenaliny – to idealna propozycja dla miłośników emocji i aktywności, którzy stawiają na nieszablonowe i szalone rozwiązania. Możecie być w swoim żywiole w trakcie sesji zdjęciowej podczas lotu paralotnią, balonem, rajdu samochodami terenowymi, gry w paintballa czy jazdy konnej. Takie zdjęcia będą pełne dynamiki, dlatego warto nastawić się na świetną zabawę we dwoje.
  • Sesja ślubna w wodzie – takie rozwiązanie jest zarezerwowane dla osób, które nie boją się obcowania z wodą. Sesja może odbyć się w rzece, jeziorze czy morzu i z całą pewnością będzie pełna wrażeń.

FAQ:

1. Sesja ślubna w dniu ślubu czy innego dnia?

Wykonanie sesji ślubnej w dniu ślubu wiążę się z dużymi emocjami, co może być zarówno plusem, jak i minusem. Zdecydowanie się na zdjęcia w innym terminie daje więcej możliwości na kreatywną sesję i czasu, co może pomóc zniwelować stres. Dlatego warto zawsze przemyśleć wszystkie za i przeciw każdego z tych rozwiązań.

2. Gdzie zorganizować sesję ślubną w plenerze?

Pomysłów na sesję zdjęciową w plenerze nie brakuje. Można skorzystać z uroków lasów, łąk, jezior czy gór. Dodatkowo dla odważnych świetną propozycją będzie sesja w wodzie czy pełna adrenaliny podczas lotu balonem bądź rajdów samochodami terenowymi. Doskonałą scenerią będą także jaskinie bądź pałacowe wnętrza.

3. Jakie ma zalety sesja zdjęciowa w innym dniu niż ślub?

Sesja zdjęciowa w innym dniu niż ślub pozwala cieszyć się nią bez presji czasu i konieczności pozostawienia gości weselnych. Dzięki temu można jej poświęcić więcej chwil i zaplanować w najdrobniejszych szczegółach.