Ciekawe, klimatyczne miejsca na sesję ślubną w Poznaniu i Wielkopolsce

Wielkopolska skradła już niejedno serce. Nic dziwnego – jest to niezwykle urokliwe województwo. W Wielkopolsce ulokowane jest miasto, które tętni życiem i od wieków zachwyca mieszkańców i turystów swoim pięknem – jest to oczywiście Poznań. Jeżeli zastanawiacie się, jakie miejsca na sesję ślubną w Wielkopolsce wybrać, to koniecznie zostańcie do końca artykułu.

Klimatyczne miejsca na sesję ślubną – Wielkopolska

Sesja plenerowa jest ciekawą alternatywą dla sesji ślubnych wykonywanych w dniu wesela. Ponadto czas, który spędzicie razem, jest wyjątkowym wspomnieniem, które zostanie na zawsze w Waszych sercach.

Warto zatem, abyście dokładnie przemyśleli, gdzie chcecie wykonać swoje fotografie. Ustalenie lokalizacji sesji ślubnej często bywa nie lada wyzwaniem, ponieważ w Wielkopolsce jest wiele zjawiskowych miejsc. Oto kilka naszych propozycji.

Rogalin

W Rogalinie znajduje się obiekt, który przez wielu określany jest mianem najpiękniejszego Pałacu w Wielkopolsce, ale dobry fotograf znajdzie wiele pięknych kadrów również w jego sąsiedztwie. Liczne alejki, ławki, schodki to idealne miejsce na sesję zdjęciową na każdą pogodę i porę dnia, niezależnie czy jest to pochmurny wieczór, czy słoneczny środek dnia.

Ponadto w Rogalińskim Parku Krajobrazowym znajduje się jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Wielkopolsce. Chodzi oczywiście o Dęby Rogalińskie, które są świetnym tłem do zdjęć ze względu na swoją magiczną aurę.

sesja zdjęciowa poznań

7 Drzew w Biskupicach

7 Drzew to niezwykły park botaniczny, który składa się z ogrodów tematycznych. Park botaniczny urozmaicony jest o szereg elementów ogrodowych, takich jak altany i trejaże. Nie brakuje tam również wodnych segmentów (np. fontann czy strumyków). Jest to fenomenalne miejsce na ślubną sesję zdjęciową, zwłaszcza jeżeli jesteście miłośnikami przyrody.

Łysy Młyn

Łysy Młyn to miejsce, które jest kwintesencją wielkopolskiego krajobrazu – zielone drzewa różnych gatunków, zbiornik wodny i drewniana architektura. Dodatkowo znajduje się tam wiele atrakcji, z których można skorzystać po skończonej sesji np. siłownia plenerowa czy Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” w odtworzonym młynie wodnym.

Gołuchów

Gołuchów to miejscowość położona niedaleko Kalisza. Miasto znane jest z pięknego, renesansowego zamku, który wygląda, jakby został wyciągnięty z filmu fantasy, dlatego też jest to idealna lokalizacja na plenerową sesję ślubną.

Zamek w Kórniku

Sesja ślubna w Kórniku to świetny pomysł, ponieważ budowla odznacza się swoją średniowieczną architekturą. Przy obiekcie znajduje się arbotreum, które na okres wiosenno-letni obrasta bujną roślinnością i kolorowymi kwiatami. Plener ślubny z przyrodą w roli głównej prezentuje się bajecznie na zdjęciach.

sesja ślubna wielkopolska

Ślubna sesja zdjęciowa w Poznaniu – gdzie ją wykonać?

Poznań to miasto, które przyciąga wiele turystów i nowych mieszkańców. Powodem tego jest niecodzienna architektura budynków oraz piękne krajobrazy. Wiele par młodych wykonuje swoje sesje zdjęciowe w tej miejscowości – nawet jeżeli podróż do niej zajmuje pół dnia. Przedstawiamy zatem lokalizacje, które przyciągają nowożeńców na sesję ślubne.

Stary Rynek

Jest to wyjątkowe miejsce, którego ulice wyglądem przypominają amsterdamskie uliczki – zwłaszcza ulica Gołębia. Fotografie wykonane w takiej scenografii robią niesamowite wrażenie, zwłaszcza że znajduje się tam kamienica z gotyckim portalem.

Park Wilsona

Park Willsona to przepiękny cud natury, który wygląda niczym magiczny, celtycki las – dlatego też rewelacyjnie nadaje się do zdjęć plenerowych, zwłaszcza tych ślubnych. Podobny klimat ma również Park Sołacki, który zabiera wdech w piersiach. Sesja ślubna w plenerze tych dwóch terenów będzie prezentować się wręcz nieziemsko, a szczególnie jeżeli postanowicie ją wykonać o zachodzie słońca.

Uniwersytecki ogród botaniczny

Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to perfekcyjne miejsce do zrobienia ślubnej sesji zdjęciowej. Jest to jedno z piękniejszych terenów w województwie wielkopolskim, jak i nie w całej Polsce. Ogród ma orientalny klimat, dlatego powinien przypaść do gustu miłośnikom azjatyckiej kultury – ale i nie tylko.

Sesja ślubna w Wielkopolsce – studio fotograficzne

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie szukać dobrego fotografa, to już spieszymy z odpowiedzią. Studio Fuego to zespół doświadczonych fotografów, którzy działają na terenie całej Wielkopolski. Na życzenie nowożeńców sesja może zostać wykonana w innym województwie. Studio Fuego wyróżnia profesjonalizm, dzięki któremu będziecie czuć się swobodnie w trakcie sesji.

miejsca na sesję ślubną wielkopolska

FAQ:

1. Czy warto zdecydować się na sesję plenerową?

Zdecydowanie tak. Taką sesję możecie wykonać w dniu ślubu bądź też w innym, wcześniej ustalonym terminie. Plenerowe sesje ślubne są wyjątkowe, ponieważ dają młodej parze poczucie intymności. Ponadto wybrana lokalizacja nie musi być daleko od Waszego miejsca zamieszkania.

2. Jak wybrać odpowiednie miejsce sesji?

Miejsce zależy od rodzaju sesji ślubnej oraz preferencji pary młodej. Profesjonalny fotograf powinien wcześniej przeprowadzić ankietę, aby pomóc Wam w wybraniu najlepszej lokalizacji.

3. Czy warto wykonać sesję ślubną w Wielkopolsce?

Wykonanie ślubnej sesji plenerowej na terenie województwa wielkopolskiego jest fenomenalnym pomysłem. Teren wyróżnia się ciekawą architekturą oraz zabytkami, które prezentują się bajkowo zarówno na żywo, jak i na zdjęciach. Ponadto jest tam wiele atrakcji, z których można skorzystać po skończeniu spotkania z fotografem.