Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Sesja narzeczeńska to nie tylko wyjątkowa pamiątka, ale również podsumowanie i zakończenie pewnego okresu życia. Coraz więcej par decyduje się na uwiecznienie tego etapu, ponieważ dla wielu z nich dni narzeczeństwa są niesamowite – nie są już w zwykłym związku partnerskim, a za chwilę będą przygotowywać się do ślubu. Jeżeli jesteście w tej grupie osób, które chcą zachować ten cudowny etap na fotografiach, koniecznie musicie wiedzieć, jak się przygotować do takiej sesji.

Sesja narzeczeńska – inspiracje, w jakich miejscach ją zrobić

Zastanawiacie się, gdzie wykonać sesję narzeczeńską? Powinniście przestać analizować – kierujcie się sercem. Niech to będzie miejsce, które wywołuje w Was miłe wspomnienia. Nieważne czy jest to plener ślubny, czy narzeczeński – niech będzie wyjątkowy. Może to być zarówno lokalizacja waszej pierwszej randki czy spotkania, jak i miejsce, które przyciąga Was do siebie – las, park kawiarenka, jezioro, góry lub morze.

Pamiętajcie, aby wybrać profesjonalnego fotografa. Dzięki doświadczeniu doradzi Wam w wyborze idealnego miejsca na taką sesję zdjęciową. Specjalista w tym fachu będzie wiedział, gdzie i jak robić zdjęcia, abyście się czuli swobodnie oraz komfortowo.

Możecie skorzystać z usług Studia Fuego – jest to zespół fotografów z wieloletnim doświadczeniem, którzy w swoim portfolio mają wiele sesji narzeczeńskich.

sesja narzeczeńska

Pomysł na sesję narzeczeńską

Zdjęcia narzeczeńskie są wyjątkową pamiątką dla każdej pary. Jest to nie tylko uwiecznienie tego cudownego etapu na fotografiach, ale również stworzenie bezcennych wspomnień. Sesja narzeczeńska powinna być wykonana tak, aby była urokliwa zarówno na końcowych zdjęciach, jak i w Waszej pamięci.

Sesja narzeczeńska jesienią

Jesienna sesja narzeczeńska zdecydowanie wprowadzi romantyzm między Wami. Profesjonalne zdjęcia wykonane w plenerze o tej porze roku będą wyglądać niesamowicie – czerwonożółte liście odbijające światło promieni słonecznych sprawią, że klimat Waszej sesji zdjęciowej będzie bajkowy. Taka sesja przedślubna prezentuje się świetnie, gdy jest wykonana podczas „golden hour” (złota godzina) – słońce emituje wtedy złote światło.

Sesja narzeczeńska – zimowa scenografia

Świetnym pomysłem jest wykonanie sesji narzeczeńskiej zimą. Krajobraz drzew przyprószonych śniegiem wygląda magicznie. Oprócz tego zima kojarzy się z ciepłem rodzinnym – w końcu jest to okres świąteczny. Zimową sesję zaręczynową możecie wykonać w górach albo lesie.

Wiosenno-letnia sesja narzeczeńska

Wiosna to sezon, kiedy rośliny zaczynają rozkwitać – tak jak Wasza miłość podczas pierwszych spotkań. Sesje zdjęciowe robione podczas wiosny, kiedy przyroda budzi się do życia, prezentują się wspaniale.

Sesja narzeczeńska latem również wygląda cudownie – zwłaszcza jeżeli za horyzontem widnieje zachód słońca, który podkreśla kolor bujnej roślinności.

sesja narzeczeńska inspiracje

Sesje narzeczeńskie – jak się ubrać?

Zasada ubioru podczas sesji narzeczeńskiej jest prosta – ma być wygodnie. Dobrze by było, gdyby wasz strój był schludny. W przeciwieństwie do sesji ślubnej możecie wybrać ciuchy, które nosicie na co dzień. Powinniście zadbać również o wygodne buty, ponieważ taka sesja może trwać nawet do trzech godzin.

Sesja narzeczeńska – makijaż

Sesja narzeczeńska rządzi się swoimi prawami – makijaż może być nieco mocniejszy niż ten, który zazwyczaj wykonujesz. Dobrze jest udać się do profesjonalnej makijażystki, która dobierze kolorystykę cieni oraz szminki do Twojej urody. Twój wybranek również może skorzystać z takich usług – lekki, niewidoczny makijaż jeszcze nikomu nie zaszkodził. Profesjonalny makijaż z pewnością pozwoli uchwycić to, co w Was najpiękniejsze. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej zostaną z Wami na długie lata, dlatego warto, abyście czuli się też komfortowo – jeśli nie przepadacie za takimi usługami, możecie odpuścić sobie makijaż.

Jaką fryzurę zrobić do sesji narzeczeńskiej?

Fryzura na sesję narzeczeńską powinna być wygodna. Możesz spiąć włosy w warkocz albo w kitkę. Pięknie będziesz wyglądać również w rozpuszczonych, lekkich falach. Do upiększenia fryzury możesz wykorzystać dodatkowe rekwizyty do włosów, np. wianki czy spinki z kwiatami.

sesja narzeczeńska jesienią

FAQ:

1. Zalety sesji narzeczeńskiej

Zalet można wymienić naprawdę wiele. Największym plusem takiej sesji zdjęciowej jest niezwykłe poczucie intymności i romantyczności w trakcie jej trwania. Oprócz tego taka sesja to świetna zabawa, dzięki której stworzycie bezcenne wspomnienia. Jest to cudowna pamiątka z okresu narzeczeństwa.

2. Co należy zrobić przed sesją narzeczeńską?

Najpierw warto wybrać fotografa, który wie, jak robić sesję narzeczeńską. Jeżeli już zdecydujecie się na sesję zdjęciową, powinniście ustalić z wybranym fotografem dokładną datę oraz miejsce sesji. Zadbajcie również o to, abyście się czuli dobrze sami ze sobą – wygodny, dopasowany ubiór i makijaż to podstawa.

3. Sesja narzeczeńska – jak wykorzystać zdjęcia?

Takie fotografie możecie umieścić w zaproszeniach ślubnych. Nadadzą się również do wykorzystania ich w dniu waszego ślubu – świetnie będą wyglądać jako plakaty czy banery, które można powiesić na sali weselnej. Zdjęcia możecie też wręczyć gościom wraz z jakimś małym podarunkiem w ramach podziękowań za przybycie.