Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Sesja ślubna to wyjątkowa pamiątka, która zostanie z Wami na całe życie. Uwiecznienie swojej miłości podczas plenerowej sesji ślubnej jest ciekawą alternatywą dla sesji wykonywanych w dniu wesela. Daje to większe poczucie spokoju oraz intymności, zwłaszcza że wesele jest hucznym i emocjonującym wydarzeniem, zabierającym wiele czasu i energii przez tańce oraz zabawy. W tym artykule znajdziesz kilka inspiracji, jak przygotować się do plenerowej sesji ślubnej.

Zdjęcia ślubne, plener — pomysły i inspiracje

Wybór pleneru ślubnego to bardzo istotna kwestia, dlatego warto, abyście wcześniej ustalili z fotografem, w jakim miejscu chcecie wykonać zdjęcia – niech będzie bliskie waszym sercom. Gdzie zatem wykonać plenerową sesję ślubną? Poniżej kilka pomysłów.

Sesja ślubna plenerowa – lokalizacja Waszej pierwszej randki

Jest to zdecydowanie oryginalny pomysł na sesję ślubną w plenerze. Oprócz tego wywoła w Was miłe i przyjemne wspomnienia. Może to być miejsce waszej pierwszej randki, spotkania czy oświadczyn.

Sesja ślubna w plenerze – górska scenografia

Bez dwóch zdań można stwierdzić, że fotografie wykonane w górskim krajobrazie mają niezwykły klimat. Sesja ślubna w górach stworzy między Wami romantyczną atmosferę, zwłaszcza jeżeli postanowicie zrobić ją przy jeziorze. Jest to magiczne miejsce, które przyciąga wiele młodych par.

Sesja ślubna nad morzem

Nadmorski plener ślubny wygląda niesamowicie. Piaszczyste, szerokie plaże oraz wyjątkowa roślinność to wizytówka polskich mórz. Morze Bałtyckie jest dzikie i nieokiełznane, ale potrafi również być spokojne oraz ciche. Jeżeli właśnie taka jest Wasza miłość, sesja ślubna plenerowa nad morzem na pewno odda te wszystkie cechy. Scenografia zdjęć będzie się pięknie prezentować na tle zachodzącego słońca.

Sesja ślubna w mieście

Wiele par młodych decyduje się na sesję zdjęciową w mieście. Powodem jest industrialna scenografia, która ma w sobie trochę tajemniczości. Jeżeli lubicie stare kamieniczki, opuszczone fabryki czy urokliwe uliczki, to zdecydowanie powinniście wykonać sesję plenerową w mieście.

sesja ślubna plener

Sesja ślubna plener – kiedy najlepiej zrobić zdjęcia?

Sesja ślubna w plenerze może być wykonana o każdej porze roku i dnia. Do takiej sesji zdjęciowej możecie wykorzystać niesprzyjające warunki atmosferyczne, które nadadzą fotografiom niesamowitego klimatu.

Przykładem jest zimowa sesja ślubna. Plener ślubny zimą prezentuje się wręcz magicznie. Jeżeli podczas sesji zdjęciowej będziesz mieć na sobie białą suknię ślubną, to w zimowej scenerii będziesz wyglądać bajkowo – niczym królowa śniegu. Wykorzystanie zimowych krajobrazów jest świetnym pomysłem na oryginalną sesję ślubną – zwłaszcza jeżeli chcecie ją wykonać w górach.

Sesja ślubna w deszczu podczas jesieni również jest nietuzinkowym pomysłem. Deszcz i kolorowe liście nie tylko wprowadzą krztę romantyzmu na zdjęciach, ale sprawią, że między Wami zaiskrzy uczuciem, którym obdarzyliście siebie nawzajem podczas pierwszych spotkań.

Plener ślubny latem i wiosną również wygląda niesamowicie. Jeżeli zależy Wam na sesji plenerowej wśród kwiatów i drzew, to ciepłe miesiące są idealnym czasem na zrobienie zdjęć ślubnych. Możecie je wykonać, kiedy na horyzoncie zauważycie zachód słońca – fotografie staną się bardziej urokliwe, a pomarańczowe promienie słoneczne podkreślą bujną roślinność.

sesja ślubna w plenerze

Sesja ślubna – pozy

Pozy powinny odzwierciedlać Waszą intymność. Dobry fotograf ślubny pokaże Wam jak zapozować, aby na zdjęciach było widać Waszą miłość. W ekipie Studio Fuego pracują sami profesjonaliści, którzy pomogą Wam wybrać pozy w taki sposób, aby zdjęcie w pełni oddało Wasz romantyzm. Dobry fotograf stworzy klimat na sesji, dzięki czemu sztuczne pozowanie nie będzie konieczne. Sesje plenerowe ze Studio Fuego to świetna zabawa – zarówno dla pary młodej, jak i dla fotografów.

Makijaż, fryzura oraz dodatki na sesję ślubną

Makijaż na sesję plenerową może zostać wykonany w tej sam sposób, jak ten w dniu ślubu – wszystko zależy od preferencji panny młodej. Aby prezentował się dobrze na fotografiach, powinien być porządnie zmatowiony.

Fryzura powinna być wygodna – włosy nie muszą być sztywno i mocno upięte. Świetnie będzie wyglądać warkocz lub pofalowane, rozpuszczone włosy.

Pamiętajcie, że najważniejsze, abyście podczas sesji ślubnej czuli się dobrze sami ze sobą.

Bardzo ważną częścią zdjęć są dodatki. Warto zaopatrzyć się w kwiaty czy bukiet ślubny. Takie rekwizyty sprawią, że fotografie będą prezentować się ciekawiej. Nieszablonowymi gadżetami, które możecie wykorzystać do Waszej sesji ślubnej, są balony z inicjałami bądź sztuczne ognie, które będą wyglądać niezwykle podczas wieczornych sesji.

sesje ślubne

FAQ:

1. Jak wybrać miejsce na sesję ślubną?

Przy wyborze miejsca warto uwzględnić takie czynniki, jak np. pora roku. Sesje nad jeziorem w okresie wiosenno-letnim są trudne do zrealizowania przez tłumy ludzi, którzy odpoczywają na plaży, dlatego też inne miejsca będą odpowiednie latem, a inne np. jesienią. Studio Fuego pomoże Wam dopasować lokalizację oraz porę dnia do Waszych potrzeb.

2. Pora dnia a lokalizacja sesji ślubnej

Uwzględnienie pory dnia jest ważne w wykonaniu efektywnej sesji ślubnej. Niektóre lokalizacje pozwalają skutecznie uchwycić zachód słońca, inne natomiast nie dają takiej możliwości. Również pogoda ma wpływ na efekty sesji zdjęciowej, ponieważ niektóre warunki pogodowe mogą utrudnić wykonanie satysfakcjonujących fotografii.

3. Sesja ślubna – o czym należy pamiętać?

Najważniejszą kwestią, jest to, abyście czuli się dobrze sami ze sobą. Atmosfera na sesji ślubnej powinna być swobodna, ponieważ jest to czas, który na zawsze zostanie w Waszej pamięci.